Almanya 23 Haziran 22:00 Macaristan

Almanya beklediğim gibi turnuvaya daha yeni başlamış havasında sahaya çıkacak. Portekiz gibi bir takımı 4-2 yenmek açık konuşmak gerekirse kolay değil. Üstüne gelen takımı cezalandırabilirler ama kilit açarken son dönemde zorlandıkları maçları hatırlıyorum. Macaristan henüz tam anlamıyla pes etmese bile turnuvada adından söz ettirdi. Savunma ön planda olarak rakibin hata yapması beklenecek. İlk 45 dakika dirençleri diğer maçlarda güçlü olmuştu. Bu yüzden en çok gol 2.yarı öneriyorum.

Macaristan mücadelesiyle takdir topluyor. Ölüm grubunda yer almalarına rağmen motivasyonlarını yüksek tutan takım iki maçta da beğeni topladı. Portekiz karşısında son 10 dakikaya kadar 0-0 götüren takım, Fransa’dan puan almasını bildi. Turnuvanın favorisi karşısında oldukça dirençli maç çıkarttılar. Portekiz karşısında kazanan Almanya’da moraller yerine geldi. Hücumda çok iyi performans vardı. Gosens’in oyuna ayrı parantez açmak lazım ve oldukça etkili maç çıkarttı. Macaristan’dan iyi savunma bekliyorum. En azından ilk yarıda direnebilirler. Tercihim 2. yarıda daha çok gol olur yönünde.

Saha avantajıyla Portekiz ve Fransa karşısında direnç gösteren Macaristan iyi mücadelesini 1 puanla kapatmıştı. Fakat bu kez 1 puandan fazlasına ihtiyaçları var. Bu maçta galibiyet haricindeki her sonuç onları turnuvanın dışına itecek. İlk 2 maçı Budapeşte’de oynadıktan sonra bu kez Almanya karşısında Münih’te mücadele edecekler. Almanya grubu üst turda Ukrayna veya İsviçre ile eşleşebilmek için grubu lider tamamlamak isteyecektir. Fakat kazanmak dışında Portekiz-Fransa maçının beraberliğini beklemek zorundalar. Allianz Arena’da iyi bir başlangıç yapmasını beklediğim Almanya ilk yarıyı önde kapatabilir. Alternatif seçimim ilk yarı 1,5 gol üstü.

Bu maçı kazanan adını ikinci tura yazdıracak. Portekiz-Fransa maçının sonucuna göre Almanya, tek farklı yenilse bile en iyi üçüncüler arasına girme ihtimali var. Ancak hesap kitap olmayacağını düşünüyorum. Almanya’nın düşük skorlu bir galibiyet alacağını tahmin ediyorum.

Portekiz karşısındaki oyunuyla Fransa karşısındaki kötü izleri silen Almanya’nın, grubun zayıf halkası Macaristan karşısında da farklı kazanmasını bekliyorum. Ev sahibi 2.5 gol üstü yazarak oranı yükseltebiliriz. Karşılaşmanın Münih’te oynanacağını hatırlatalım.

Portekiz’e 80 dakikadan fazla direnen Macaristan öne geçtiği Fransa maçından da beraberlik çıkararak kolay lokma olmadığını gösterdi. 50 bini aşkın seyirci önünde Puskas Arena’da ev sahibi olmanın avantajını imkanları ölçüsünde bence çok iyi kullandılar fakat bu maç Münih’te oynanacak. Turnuvanın şu ana kadarki en keyifli maçlarından birini Portekiz karşısında oynayan Almanya 4-2’lik skorla kara bulutları dağıtırken Gosens ön plana çıkmıştı. Kanatları çok iyi kullanarak rakip savunmayı hırpaladılar. Müller’in sakatlığında yine kanat organizasyonlarına daha fazla ağırlık verebileceklerini düşünüyorum. İlk iki maçta iç saha avantajıyla ekstra motivasyon gösteren Macaristan’ın aynı çizgiyi koruması kolay değil. Almanya’nın 2.5 gol barajını aşacağı görüşündeyim.

Almanya, iyi başlayamadığı turnuvayı lider kapatma ihtimali ile karşı karşıya. Macaristan’ın Fransa karşısında dolu tribünler önünde oynadığı oyun alkışı hak ediyor. Ev sahibi, Portekiz’e karşı geriden gelip maçı rahat kazanarak öz güven tazeledi. Konuk ekibin bu maçta direncinin kolay kırılacağını düşünüyorum. Almanya’nın rahat kazanmasını beklediğim karşılaşmada önerim handikap 1 olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir