Borussia Dortmund 27 Ağustos 21:30 Hoffenheim

Dortmund, Freiburg maçında şaşırttı. Bayern Münih ve Freiburg maçlarında savunmaları sorunlu gözüktü. Takıma dönecek isimlerle bu sıkıntıyı aza indirirler ancak biraz zaman alabilir. Hoffenheim, Union Berlin karşısında istekli oynadı ancak beraberliğe razı oldu. İkinci devrede hücumda istediklerini yapamadılar. Oynamayı düşünen takım Hoffenheim ve Dortmund’tan çekinmelerini beklemiyorum. Tempolu başlangıç olacağını düşünüyorum. İlk yarıda en az iki gol izleyebiliriz.

Frankfurt’u 5-2 yenerek lige başlayan Dortmund, Süper Kupa’da Bayern’e 3-1, ligde Freiburg’a 2-1 kaybetti. Çok pozisyona girip çok da pozisyon veriyorlar. İki maçta 6 gol atarak 4 puan toplayan Hoffenheim karşısında da işleri kolay değil. Karşılıklı golü öneriyorum.

Borussia Dortmund, sezona yine dalgalı bir şekilde başladı ve ikinci haftadan ilk mağlubiyetini aldı. Bir önceki maçta Bayern Münih’e kupayı da kaybetmişlerdi. Sezona yeni menajerleriyle birlikte şimdilik iyi girmediklerini söyleyebiliriz. Hoffenheim ise savunmadaki iyi performansıyla beraber şu anda dört puanla ikinci sırada yer alıyor. Gollü bir karşılaşma olmasını bekliyorum. 3.5 gol barajının aşılması beni şaşırtmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir