Brezilya 24 Haziran 03:00 Kolombiya

Brezilya, teknik direktör Tite yönetiminde defansif yönü güçlü, topa hakim olmayı seven ve kaliteli ayaklarla skora gitme prensibiyle bugüne kadar çok iyi sonuçlar aldı. Dünya Kupası Elemeleri’ndeki tüm maçlarını kazanan Seçilmişler, 6 maçta 16 gol atıp 2 gol yiyerek Copa America’ya geldi. Buradaki 2 maçta da 7 gol atıp kalesini şu ana kadar gole kapattı. Teknik direktör Tite, son 2 antrenmanı basına kapattı. Bu sebeple kadroda bazı değişimler görebiliriz. Kolombiya ise ülke içindeki sosyal karışıklıklar ve James Rodrigues’in kadroya dahil edilmemesinin getirdiği tartışmalarla geldiği kupada sıkıntı yaşıyor. Ekvador’a karşı ilk maçı kazanmalarının ardından Venezuela ile berabere kalıp, Peru’ya mağlup olarak bu maça çıkacaklar. Brezilya’ya karşı daha defansif ve rakibe boş alan bırakmama üzerine kurulu bir anlayışla oynayacaklarını tahmin ediyorum. Kolombiya isim isim baktığımızda çok güçlü bir kadro. Bunu kolektif biçimde son dönemde pek yansıtamıyorlar. Sonuç olarak Brezilya’nın kazanacağı ve gol beklentimin olduğu bir maç olacak.

2018 Dünya Kupası elemeleri öncesinde geldiği görevde Tite, inanılmaz bir performansa imza atmıştı ve devamını da getirdi görev aldığı seneler boyunca… 2022 Dünya Kupası elemelerinde rahat durumdalar, ev sahipliği yaptıkları Copa Amerika’da da rahat iki galibiyetle zirveye kuruldular. Sadece kazanmakla yetinmiyorlar aynı zamanda kalelerini de çok iyi savunuyorlar. Kolombiya oldukça zayıf görünüyor. Yaratıcılıkları düşük düzeyde, Cardona ile Cuadrado’da istenileni tam olarak veremediğinden Zapata ve Muriel ikilisini yeteri kadar düzenli besleyemiyorlar. Diaz ile Uribe’nin dönüşleri de işe yaramayabilir. Gollü Brezilya galibiyeti beklenebilir.

Brezilya hem Dünya Kupası Güney Amerika elemeleri hem de Copa Amerika gruplarında geride bıraktığı son 8 resmi maçında galip geldi. Maçların 7’sinde kalesinde gol görmedi. Ayrıca 8 müsabakanın 7’sinde en az 2 fark yaptı. Venezuela’yı mağlup edemeyen, Peru’ya ise kaybeden Kolombiya’nın, oldukça formda olan Brezilya karşısında şansını az görüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir