Coventry City 11 Ağustos 21:45 Northampton Town

Coventry, sezonun ilk maçında Nottingham Forest’ı 80’den sonra bulduğu gollerle mağlup etmeyi başardı. Yaptıkları bu geri dönüşle büyük moral kazandıklarını söyleyebiliriz. Lig 2’de mücadele eden Northampton da sezona zaferle başladı ama iki takımın ligleri arasında net bir güç farkı var. Coventry’nin, kupa mücadelesinde ikinci yarıda maça ağırlığını koymasını bekliyorum. İkinci yarıda Coventry galibiyeti öneriyorum.

İngiltere Championship temsilcisi Coventry, Lig 2 takımı Northampton ile Lig Kupası’nda karşılaşacak. Lige, son 10 dakika bulduğu gollerle Nottingham galibiyetiyle başlayan Coventry’nin bu moralle, rotasyona gitse bile kazanacağını düşünüyorum.

Coventry, bu sezona güçlü girmeye çalışan Nottingham Forest’ı mağlup etti ve lige iyi bir başlangıç yapmış oldu. Northampton, rakibinden iki seviye lig aşağıda ve kadro olarak bunun dezavantajını yaşayabilirler. Coventry City, cazip orandan ikinci yarıda galibiyete uzanabilir.

İngiltere Lig Kupası’nda ilk tur maçları oynanıyor. Championship ekibi Coventry yıllar sonra kendi stadına döndüğü ve aynı zamanda taraftarlarıyla buluştuğu Nottingham Forest mücadelesini 2-1 kazanarak sezona moralli bir başlangıç yapmış oldu. Northampton Town bu sezon yeni düştüğü League Two’da mücadele edecek. Çok sayıda transfer yaptıkları için neredeyse tamamen yenilendiklerini söyleyebiliriz. Hem kadroda yaşanan büyük değişim hem de önceliklerinin lig olması sebebiyle bu mücadelede zorlanabileceklerini düşünüyorum. Ev sahibi rotasyona gitse bile bence kendi seyircisi önünde istediği sonucu alabilecek güce sahip. Kuponlara önerim Coventry galibiyeti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir