Getafe 23 Ağustos 21:00 Sevilla

Getafe geçen sezondan pek farklı değil. Yine gol yollarında zorlanıyorlar. 73 dakika 10 kişi oynayan Valencia’ya ilk yarıdaki golle 1-0 kaybettiler. Sevilla, Vallecano engelini kolay geçti. Takıma iki takviye daha yaptılar. Galibiyete yakınlar ama ben ilk yarıdaki bir golün riskine girdim.

Getafe hazırlık sürecini iyi geçirmişti fakat Valencia karşısında puan alamadı. Maçın neredeyse tamamını bir kişi fazla oynamalarına rağmen gol atamadılar. Baskı ve topa sahiplik vardı ancak gol gelmedi. Sevilla, Vallecano karşısında zorlanmadan farka gitti. Zidane oyundan atılınca skor kolay geldi. Getafe’nin sıkıcı futbolu tercih etmeyeceğini düşünüyorum. Karşılıklı gollerle maçın 2,5 üstüne taşınmasını bekliyorum.

Getafe sezona artık eski teknik direktörü Bordalas’ın çalıştırdığı Valencia’ya yenilerek başlarken kötüydü. Rakip üçüncü dakikada 10 kişi kalmış olmasına rağmen devamında gol atıp kazanmayı bildi. Çift sarıdan atılan Cabaco, ikinci sarısı iptal edildiği için görev verilmesi halinde oynayabilecek. Sevilla ligin yeni ekiplerinden Vallecano karşısında erken kırmızı kartın da etkisiyle hiç zorlanmadı. Geçtiğimiz sezon Wolverhampton’dan kiralık olarak Huesca forması giyen golcü Rafa Mir’le beraber Werder Bremen’den sol bek Augustinsson’u kadroya kattılar. Kadro korunduğu gibi takviyelerle derinlik sağlandı. Teknik direktör değişikliğine rağmen hücumda hiç olumlu sinyaller vermeyen Getafe’ye karşı oturmuş oyunlarıyla daha avantajlı olduklarını düşünüyorum. Beklentim Sevilla galibiyeti.

Sevilla, 10 kişi kalan rakibi Vallecano’yu 3-0’lık net bir skorla mağlup etmeyi başararak sezona harika başladı. Getafe ise rakibinin 10 kişi götürdüğü maçta hem skor üretemedi hem de son dakikalarda 10 kişi kaldı. Sevilla’nın galibiyetine verilen oranı oldukça beğendim. Denenebileceğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir