İsveç 23 Haziran 19:00 Polonya

İsveç cephesinde son 16 takım arasına kalmanın mutluluğu yaşanıyor. Sıralama rakibinin belirleneceği karşılaşma olacağı için hesaplamalar mutlaka yapılmıştır. Rahat gol atamasa bile yapılan savunma önemsenmeli. Polonya son şansını kullanmak için mutlaka galibiyete ihtiyacı var. Kendi potansiyellerinin altında kaldılar. Lewandowski attığı kaliteli golle adeta hayat verdi. Temponun çok yüksek olmasını beklemiyorum. İlk yarı beraberliği değerlendirilebilir.

İspanya ile berabere kalan Polonya yarışta ben de varım mesajını verdi. İsveç karşısında kazanmaları halinde gruptan çıkabilecekler. Puan kaybederlerse turnuvaya veda edecekler. Slovakya’yı tek golle yenen İsveç’in gruptan çıkması kesinleşti. Onlar adına liderlik karşılaşması olacak. İlk iki maçta gol yemediler ancak kazanmak zorunda olan Polonya önünde savunmada sıkıntı yaşayabilirler. Karşılıklı gol var tercihini mantıklı buluyorum.

İlk iki maçta 4 puan toplayan İsveç, son 16’ya yükselmeyi garantiledi. Kaçıncı sırada çıkacaklarını belirlemek adına Polonya karşısına çıkıyorlar. Şok Slovakya yenilgisinin ardından İspanya’dan puan alan Polonya, grupta şansını son karşılaşmaya taşımayı başardı. Mutlak galibiyet için sahaya çıkacaklar. İsveç’in de kolay teslim olmayacak bir takım olduğunu geride kalan maçlarda gördük. Mücadelede 2-3 gol aralığını öneriyorum.

İsveç pazartesi akşamı oynanan maçlarla üst turu garantilemiş oldu. En iyi üçüncülerden Ukrayna ve Finlandiya üç puanda kaldı. İsveç ise dört puana sahip ve kaybetseler bile son sıraya düşme ihtimalleri yok. Bu karşılaşma yalnızca kaçıncı sıradan yükseleceklerini belirlemek açısından önem taşıyor. Slovakya karşısında vasatı aşamayan Polonya, İspanya’yla berabere kalırken daha iyi oynadı. Cezasını tamamlayan Krychowiak kadroda olabilecek. Paulo Sousa’nın ekibi üç puan mecburiyetiyle oynayacak olsa da risklerin ilerleyen bölümde alınacağını tahmin ediyorum. Isak ve Berg gibi oyunculara boşluk bırakmamak için dikkatli olacaklardır. İsveç şu ana kadar hücum performansını oyun geneline yayamadı ancak savunmada çok organize ve disiplinliler. İlk 45 dakikada fazla pozisyon çıkmayabileceğini düşünüyorum. Devre beraberliği tercih edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir