Le Mans FC 30 Ağustos 22:00 FC Sete 34

Le Mans iç sahada çok daha iyi oynayan takımlardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. 3 maçta 2 galibiyet, 1 mağlubiyet alırken evinde 6 puan hanesine ekledi. Şampiyonluk yarışında yer almak için hata yapmaması lazım. Sete geçen senede orta sıralarda dolaşmıştı. Bu sezonda aynı standartlarda görebiliriz. 2.5 alt kuponlarda değerlendirilebilir.

Kısa bir dönem Galatasaray forması giyen Cris’in çalıştırdığı Le Mans önemli transferler yaparak sezona Ligue 2 parolası başlamıştı. Sırasıyla Stade Brioch ve Creteil maçlarını kazandıktan sonra ligin iddialı ekiplerinden Chateauroux deplasmanında topa daha fazla sahip olmalarına karşın 2-1 kaybettiler. Sete 34 geçtiğimiz sezon son haftalarda topladığı puanlar sayesinde ligde kalmayı başarmıştı. Takım bu sezon adeta sil baştan yenilendi. Cholet ve Avranches maçlarını savunma zaafları yüzünden kaybettiler. Daha farklı skorlar çıkabilirdi. Henüz hazır bir görüntü vermeyen Sete 34 karşısında Le Mans kazanabilir.

Le Mans sezona iki haftada iki galibiyetle başlamıştı fakat son maçında Chateauroux deplasmanından iyi mücadeleye rağmen puansız döndü. Ev sahibi ilk üç haftada gol yollarında zorlanmadı. Sete de sezonun ilk haftası galip gelmişti ancak onlar sonraki iki maçı da gol bulmalarına rağmen kaybettiler. Geçen haftaki yenilgilerin ardından bir çıkış süreci başlatmak isteyecek iki ekibin mücadelesinden çekişme ve karşılıklı gol çıkma olasılığı yüksek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir