Red Bull Bragantino SP 18 Ağustos 01:15 Club Atletico Rosario Central

İki takım arasındaki ilk maçta gol düellosu yaşanmış, Bragantino’da Artur yaptığı hat-trick ve bir asistle deplasmanda alınan 4-3’lük galibiyetin mimarı olmuştu. Takım ligde iç sahada yedek ağırlıklı bir kadroyla Juventude’ye öne geçtiği maçta 2-1 kaybetti ancak akıllar tamamen bu rövanşta. Rosario Central ise Arjantin Ligi’nde üst üste 4 yenilgi aldı ve teknik direktör Kily Gonzalez’in üstündeki baskı arttı. Bragantino’ya karşı yine bir direnç ortaya koyacaklardır ama yeterli geleceğini sanmıyorum. Bragantino’nun kazanacağını düşünüyorum.

Sudamericana’da da heyecan sürüyor. Gol düellosuna sahne olan ilk maç Rosario’nun savunma hatalarından müthiş şekilde faydalanan Bragantino’nun 4-3’lük galibiyetle sonuçlanırken, savunmada da onların da düşük konsantrasyonundan dolayı yediği goller dikkat çekiciydi. Öte taraftan deplasman golü kuralı avantajı da şimdi lehlerinde. Her türlü beraberlik dışında 1-2, 2-3 gibi tek farklı daha az gollü yenilgiler de Bragantino’ya yarayacak.Rosario tam 5 resmi maçtır kazanıyor. Tur için ya minimum 2 farklı galibiyet almak zorundalar ya da 4-5, 5-6 gibi daha gollü galibiyetler. Kısaca riskleri almak zorundalar. Bragantino gruplardan bu yana kalitesini, taktik yönüyle birleştirdi. Bence rövanşta da gollü galibiyet almaya yakınlar.

Copa Sudamericana Çeyrek Final 2. Maçı. İlk maç tempolu ve gollü geçmişti. Devreyi 3-1 geride kapatan Arjantin ekibi Rosario Central 2. Devreye baskılı başlayıp kısa sürede eşitliği yakalamasına rağmen Artur 73’te attığı golle Hat-trick yaparken skoru tayin etti. Bragantino, Yarı Final için avantajlı. Son 5 resmi maçını da kaybeden Rosario Central’de teknik adam Kily Gonzalez üzerinde baskı var. Yine gollü bir maç bekliyorum. 2 ekipte skor bulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir