Slovakya 23 Haziran 19:00 İspanya

Slovakya İsveç’e 1-0 kaybederek işini son maça bıraktı. Alınacak 1 puan yoluna devam etmek anlamına geldiği için ekstra motivasyon görebiliriz. İspanya için işler hiç yolunda gitmedi. Oynadığı 2 maçta benzer senaryolar ile berabere kalarak 2 puanda mutlaka galibiyete ihtiyacı var. Forvet sorunu konuşulan birinci konu haline gelmiş durumda. Gol oyunları yerine ilk yarı İspanya galibiyeti öneriyorum.

İspanya ilk iki maçta hayal kırıklığı oldu. İki maçı da kazanamayan takım bir sürpriz daha yaşarsa turnuva dışı kalacak. Slovakya’ya gruptan çıkmak için beraberlik yetiyor ancak kolay maç beklemiyorum. İspanya’nın artık kalitesini sahaya koyma vakti geldi. Daha doğru oyunu bulup baskıyı erken kuracaklarına inanıyorum. İlk yarı İspanya galibiyeti öneriyorum.

Oynadığı 2 maçta sadece 1 gol atabilen ve 2 beraberlikle ayrılan İspanya olası bir kayıpta turnuvanın dışında kalabilir. Slovakya alacağı 1 puan ile gruptan çıkmayı büyük ölçüde başaracak. Potansiyelinin üstünde 2 maç çıkartan Slovakya takım olarak savunma yaparak İspanya’yı durdurmak isteyecektir. İlk 2 maçta son vuruşlarda etkisiz kalan İspanya’nın bu kez ekstra motive olup, kâğıt üzerinde grubun en zayıf rakibi olmasına karşın son maçlar öncesinde gruptan çıkma adaylarından biri olan rakibi karşısında maça etkili başlayıp devreyi önde kapatmasını bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir