SV Meppen 1912 30 Ağustos 20:00 Havelse

Meppen, bu ligde daha yukarılarda olabilecek bir takım olmasına rağmen sezona çok iyi başlayamadılar. İşlerin düzelebilmesi için seri galibiyetlere ihtiyaçları var. Konuk ekip ise gol sıkıntısı çektiği için puan dahi almakta zorlanıyor. Ev sahibi, moral kazanabileceği uygun bir rakiple karşılaşıyor. Tercihim maç sonucu 1

Havelse, bu sezon çıktığı beş maçtan da yenilgiyle ayrıldı ve ligin dibine demir attı. Meppen için işler üç karşılaşmadır iyi gidiyordu ancak Mannheim karşısında 5-0’lık ağır bir mağlubiyet yaşadılar. Havelse’nin, ilk yarıda direnç gösterse dahi ikinci devrede yine teslim olmasını bekliyorum. İkinci yarıda Meppen galibiyetini değerlendireceğim.

Almanya 3. Ligi’ndeki 5 maçını da kaybeden Havelse’de işler yolunda gitmiyor. Mannheim deplasmanında 5 yiyen Meppen, evindeki iki maçı da gol yemeden kazanmayı başardı. İlk yarı galibiyetleri denenir.

Havelse sezona çok kötü başladı. Üst üste alınan yenilgiler takımın öz güvenini iyice düşürdü. Türkgücü karşısında maçı isabetli şut atamadan tamamladılar ve farklı kaybettiler. Meppen istikrarsız görüntü içinde olsa da fırsat karşılaşması olarak görmeli. Havelse’nin stresli oyunu karşısında baskıyla ön plana çıkabilirler. Maça hızlı başlayıp, devreye önde girmelerini bekliyorum.

Meppen ligin vasat takımlarından biri ve ilk beş hafta sonunda puan tablosunun orta alt bölgelerinde konumlanabildi. Ancak iç sahadaki iki maçı da kazanarak evlerinde tehlikeli bir takım olduklarını gösterdiler. Havelse ise ilk beş maç sonunda puan dahi alamadı. Meppen’in 1,5 üstü skorla kazanmasını bekliyorum.

Meppen çok sayıda eksiğe rağmen sezona fena sayılmayacak bir başlangıç yaptı. Mannheim’da alınan ağır yenilgi moralleri bozsa da ilk beş hafta performansları özellikle kayıp yaşamadıkları iç sahada oldukça iyiydi. Savunmada Dombrowka ve Al-Hazaimeh ile orta sahada Piossek’in sakatlık dönüşü form tutması teknik adam Schmitt’in elini rahatlatacaktır. Konuk ekip Havelse’nin üçüncü lige yükselmesi bile tarihi başarıydı. Bu seviyede mücadele edecek bütçe ve imkanları olmadığı için oldukça zorlanıyorlar. Kendi standartları ölçüsünde iyi mücadele ettiklerini düşünüyorum ancak gelinen nokta beş maçta sıfır puan ve eksi 10 averajla 3. Lig tarihinin en kötü başlangıcı oldu. Muhtemel yeni transfer olarak ismi geçen Mast (os) takımın geri kalanına kıyasla çok tecrübeli bir oyuncu olsa da acilen toparlanması gereken bir takıma seviye atlatabilecek bir isim değil. Meppen yedek kulübesinden fazla hamle imkanı olmadığı için hızlı başlayıp ağırlığını ilk bölümden itibaren hissettirmek isteyebilir. Üç puanı alırken ilk 45 dakikay da önde tamamlayabileceklerini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir